O nás

Náš tenisový klub Lob Bohnice založil v roce 2001 mgr. Jiří Knížek, když si pronajal od TJ Slovan Bohnice 3 málo využívané tenisové kurty společně s klubovnou na konci areálu obklopenou dalšími nevyužívanými plochami původně sportovního charakteru. Postupem doby byly tyto prostory a sportoviště modernizovány a rozšiřovány až na současných deset tenisových kurtů s antukovým povrchem, které v zimním období z části zakrývají nafukovací haly. Přitom 5 dvorců je s povrchem Bergo a ve dvou halách zůstala antuka.

Již od samého začátku byl zakladatel veden myšlenkou vybudovat tenisový klub, který by nabízel sportovní využití všem formám tenisu s hlavním důrazem na výchovu mládeže  v prostředí, kam se děti i se svými rodiči a nesportujícími sourozenci budou rády vracet. Během prvních let se tenisový klub rozrůstal o stále více členů a tím také rostl počet družstev závodních hráčů mládeže a nakonec i dospělých.

Právě vybudování systému, který by dával sportující mládeži možnost sportovního vyžití během dětství a puberty a zároveň jim ukazoval cestu možného využití volného času v dospělosti, bylo hybnou silou veškerého úsilí směřujícímu k realizaci původního záměru. Právě proto máme minimálně 4 družstva dospělých, kde A tým hraje 2. ligu a další na něj navazují postupnými úrovněmi tak, aby každý našel své místo. I z tohoto důvodu nejsme čistě komerční tenisová akademie se zpoplatněním jakéhokoliv vstupu na sportoviště. Stavíme na tradici tenisových klubů s permanentkami, ale bez přednosti dospělých před mládeži v odpoledních hodinách. Organizujeme desítky tenisových turnajů pro mládež na všech úrovních a všech věkových kategorií, tím podporujeme výchovu dalších závodních hráčů, kteří budou v budoucnosti zvyšovat kvalitu našich závodních družstev.

Naše webové stránky Vám nabízejí celkový obrázek o naší práci a snaze vytvořit oázu klidu a pohody u sportu, který vždy patřil  gentelmanům a jejich křehkým protějškům. Sportu, který i přes dnešní komercializaci stále patří do přírody a může všechny z nás v jakémkoliv věku obracet k základním lidským hodnotám včetně vztahu k přírodě a fair play.