RtW 2022

Race to Wimbledon 2022 je okruh turnajů pro mládež v rámci zimní části soutěží jednotlivců Českého tenisového svazu v sezoně 2021-2022. V každé věkové kategorii bude odehráno ( je naplánováno, covid to rozhodne) 8 turnajů. Pro nedostatek volných termínů budou 2 turnaje mini tenisu a baby tenisu odehrány v první polovině dubna. Stejně tak po jednom turnaji starších žáků a dorostenců. Všechny akce se uskuteční v areálu Lob S.A. Bohnice a to střídavě na antuce a Bergu.

V rámci RtW 22 hráči sbírají body za výsledky ve dvouhře do samostatného žebříčku RtW tour v dané věkové kategorii. Tyto body se započítávají pouze v případě odehrání čtyřhry v během téhož turnaje. Bodové hodnoty jsou uvedeny v rámci kapitoly „Pravidla a řády RtW“. Pozor, neplést s hodnocením do žebříčku Čts. Tam hráč získá body dle klasifikačního řádu Čts. Hráčům se započítávají všechny výsledky ze singlů a na konci bude vyhodnoceno pět nejúspěšnější hráčů v každé věkové kategorii. Samozřejmě že dívky i kluci budou hodnoceni zvlášť. Pouze mini tenis a baby tenis hrají všichni dohromady a mají společný žebříček. Pro vítěze je připraven šek na odběr sportovního zboží u firmy Yonex Lubas v hodnotě 20.000,-Kč. Druhý v pořadí obdrží poukaz v hodnotě 13.000,-Kč a třetí 9.000,-Kč. Hráči na čtvrtém a pátém místě si přijdou na 5.000,-Kč respektive 3.000,-Kč. Všichni ocenění navíc obdrží hodnotné trofeje.

Každý hráč, který nastoupí alespoň k jednomu zápasu singlů, získá za každé dohrané utkání pomyslný 1 žeton, ale pouze v případě, že nastoupí i do soutěže deblů, kterou dohraje (skreče upřesňují řády RtW). Všem zúčastněným se žetony sčítají. V každé věkové kategorii zvlášť. Takto získané žetony budou ukládány na konto dané věkové kategorie, kde se počítají zisky chlapců i dívek dohromady. Na závěr celé soutěže bude z těchto žetonů z každého konta vylosováno po jednom šťastlivci, který pojede s jedním ze svých zákonných zástupců do Wimbledonu 2022. Takto bude vylosováno 5 výherců. Z nich se losem vygeneruje super vítěz, na kterého čeká exkluzivní pobytový program.

Po skončení každého turnaje bude vedle výsledků na stránkách Lob S.A. Bohnice uveřejněna otázka týkající se průběhu RtW, na kterou může kdokoliv odpovědět formou sms. V průběhu následujícího víkendu bude veřejně vylosován RtW lucky, který bude obdarován hodnotným upomínkovým předmětem. Ze všech těchto Luckies budou vylosováni tři nejšťastnější, na které čekají hodnotné ceny včetně jednoho poukazu do Wimbledonu za stejných podmínek jako v případě RtW kont.