Race to Wimbledon

Race to Wimbledon je projekt našeho tenisového klub Lob Sports Academy, který vznikl za účelem podpořit návrat mládeže na tenisové dvorce v covidovém a zvláště pak v postcovidovém období. Naším cílem není vyhledávat ty nejlepší a nejnadanější, v mnohých případech i nejakcelerovanější jedince. Naopak. Chceme, aby se do prostředí tenisových turnajů vrátili kluci a holky, kteří nemají ty nejvyšší ambice, ale které tato krásná hra baví a opravdu ji hrají pro radost.

Z tohot důvodu jsme vytvořili systém turnajů, kde vedle vlastního bodového ohodnocení účastníci projektu získávají za každý odehraný zápas v singlu žeton, který je zařazen do číselné řady, z které se na závěr celého okruhu vylosuje výherce, který získá zájezd do Wimbledonu se svým rodičem či doprovodem!

Vlastní bodové hodnocení nazýváme Lobody a je odlišné od bodů do žebříčku Českého tenisového svazu, které hráč samozřejmě získává také. Lobody jsou nastaveny tak, že hráč získává počet Lobodů za účast ve dvouhře v dané fázi turnaje bez nutnosti vyhrát první zápas. Hodnota jednotivých pozic v rámci turnaje je nastaveny tak, aby byl zvýhodněn hráč, který se zúčastní více turnajů a tím má velikou naději na konečné umístění mezi prvními pěti v každé věkové kategorii. Takto úspěšní hráči získají odběrové šeky v celkové hodnotě minimálně 50.000,-Kč, kde vítěz každé kategorie získá minimálně 20.000,-Kč a druhý minimálně 13.000,-Kč atd.

Žetony hráč získává za účast v jednotlivých zápasech a sbírá žetony zvlášť v jednotlivých věkových kategoriích. Např. mladší žákyně za účast v kategorii mladšího žactva může nasbírat žetony stejně jako ve starších žákyních, ale její žetony se budou řadit jednou do číselné ředy mladšího a podruhé staršího žactva. Bude záležet v jakém turnaji daný žeton získá.

K tomu, aby hráč mohl získat Lobody a žetony z hraého turnaje, je nutno splnit podmínku účasti ve dvouhře i čtyřhře v rámci tohoto hraného turnaje.