Lepší neříkat nic a být za hlupáka, než promluvit a potvrdit to

Máme za sebou teprve druhý týden našeho projektu Race to Wimbledon by Bergo 2025 a již podruhé v novém ročníku se stalo, že hráč nedorazil k zápasu včas. Ani jednou to nebylo způsobeno technickými problémy po cestě nebo doma, už vůbec se nejednalo o zdravotní potíže. V obou případech zpoždění způsobila neschopnost dotyčného přečíst správně text pod pavoukem v poznámce pořadatele.

Je mi 64 let a od malička mě ve škole i doma učili číst a psát zleva doprava a pěkně řádek po řádku, ze shora dolů. A myslím si, že jsem svým životem docela obstojně prošel a ta nejdůležitější sdělení, která mi často přišla v písemné formě jsem dokázal i správně přečíst a potom na ně mnohokrát i správně odpovědět. Nemusel jsem navštěvovat žádné Scio testy a studovat víceletá gymnázia a ani jsem nemusel vyjíždět do zahraniční na různé zdokonalovací pobyty. Prostě jsem odmaturoval na gymnáziu a poté dokončil i vejšku.

zdroj: pixabay.com

Zvláštní na celé té aférce je, že jednou došlo k pochybení samotného mladého hráče a podruhé jeho dospělého trenéra. Ale ona se tato chyba objevovala i v minulosti a povětšinou to bylo u dospělých. V textu vždy stálo sdělení tak, že za dvojtečkou následoval čas a za ním byla vypsána jména hráčů, která byla ukončena středníkem a za ním další čas a opět jména hráčů. A představte si, že jako omluva od jednoho z dospělých, který než by uznal svoji chybu, byla výmluva, že si myslel, že ke jménu jeho dítěte náleží časová hodnota, která je blíže.

Prostě jsou lidé, kteří než by uznali svou chybu, udělají ze sebe ještě většího lojzu. Ale znáte to. Většinou se to stává u vedoucích pracovníků, kteří na svých pozicích nebývají díky svým schopnostem a dovednostem. Tak proto ještě jednou a snad naposled. Žijeme ve střední Evropě a stále ještě čteme zleva doprava seshora dolů!


Jiří Knížek

8. listopadu 2024

Please follow and like us: